IV Memoriał Pawła Pajewskiego – Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica

Szachowe emocje i sportowa rywalizacja w Mogielnicy! ♟️

W niedzielę 14 czerwca 2026 odbył się IV Memoriał Pawła Pajewskiego – Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica, współorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Samorządową w Mogielnicy oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Mogielnicy.

Przy szachownicach zasiadło aż 59 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Nie zabrakło emocjonujących pojedynków, efektownych kombinacji i sportowej atmosfery, która towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, rodzicom i opiekunom za wsparcie młodych szachistów, a także osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Adama Lasoty za koordynację turnieju, ogrom pracy organizacyjnej oraz zaangażowanie w rozwój szachów w naszej gminie. Dziękujemy również sędziom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu zawodów.

🏆 Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:

Klasyfikacja generalna

🥇 Wojciech Olejko

🥈 Bogumił Andryka

🥉 Mateusz Pawlak

Kobiety

🥇 Anna Pośniak

🥈 Katarzyna Pośniak

🥉 Monika Gruszka

Do lat 18

🥇 Wojciech Olejko

🥈 Marcin Sokołowski

🥉 Antoni Danielewicz

Rocznik 2011–2012

🥇 Hanna Łoboda

🥈 Bartosz Kwapisiński

🥉 Jan Dawidowski

Rocznik 2013–2014

🥇 Mateusz Pawlak

🥈 Błażej Lewandowski

🥉 Krystian Gwara

Rocznik 2015–2016

🥇 Wojciech Łoboda

🥈 Wiktor Kaczanowski

🥉 Leon Lasota

Rocznik 2017 i młodsi

🥇 Łukasz Prykiel

🥈 Wiktor Dembicki

🥉 Zuzanna Dembicka

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję memoriału! ♟️👏

Więcej zdjęć na naszym FB.


📋 Pełne wyniki turnieju: LINK