Szachowe emocje i sportowa rywalizacja w Mogielnicy! ![]()

W niedzielę 14 czerwca 2026 odbył się IV Memoriał Pawła Pajewskiego – Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Mogielnica, współorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Samorządową w Mogielnicy oraz Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Mogielnicy.

Przy szachownicach zasiadło aż 59 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Nie zabrakło emocjonujących pojedynków, efektownych kombinacji i sportowej atmosfery, która towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, rodzicom i opiekunom za wsparcie młodych szachistów, a także osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia.
Szczególne podziękowania kierujemy do Adama Lasoty za koordynację turnieju, ogrom pracy organizacyjnej oraz zaangażowanie w rozwój szachów w naszej gminie. Dziękujemy również sędziom, wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu zawodów.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach:
Klasyfikacja generalna
Wojciech Olejko
Bogumił Andryka
Mateusz Pawlak
Kobiety
Anna Pośniak
Katarzyna Pośniak
Monika Gruszka
Do lat 18
Wojciech Olejko
Marcin Sokołowski
Antoni Danielewicz
Rocznik 2011–2012
Hanna Łoboda
Bartosz Kwapisiński
Jan Dawidowski
Rocznik 2013–2014
Mateusz Pawlak
Błażej Lewandowski
Krystian Gwara
Rocznik 2015–2016
Wojciech Łoboda
Wiktor Kaczanowski
Leon Lasota
Rocznik 2017 i młodsi
Łukasz Prykiel
Wiktor Dembicki
Zuzanna Dembicka








Gratulujemy wszystkim laureatom oraz uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejną edycję memoriału! ![]()
![]()
Więcej zdjęć na naszym FB.
Pełne wyniki turnieju: LINK