
Za nami Spławikowe Zawody Wędkarskie ![]()
W sobotni poranek nad zalewem w Mogielnicy spotkali się młodzi miłośnicy wędkarstwa, którzy wzięli udział w Spławikowych Zawodach Wędkarskich „Mogielnica Łowi Pasję”. W wydarzeniu uczestniczyło aż 30 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych.






To była doskonała okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także do integracji, nauki cierpliwości i spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nie zabrakło emocji związanych z każdym braniem oraz radości z udanych połowów.
Organizatorami wydarzenia byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Samorządowa w Mogielnicy oraz Polski Związek Wędkarski – Koło Nr 14 w Mogielnicy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, opiekunom oraz członkom PZW za zaangażowanie i pomoc w organizacji zawodów. Po zakończeniu rywalizacji na uczestników czekał poczęstunek i wspólne spotkanie nad wodą.\


Wyniki zawodów:
Kategoria 6–14 lat
I miejsce – Liliana Duszyńska – 9 kg
II miejsce – Stanisław Madej – 4,060 kg
III miejsce – Jakub Cegiełkowski – 3,860 kg
Kategoria 14–18 lat
I miejsce – Kacper Gwardiak – 1 kg
II miejsce – Filip Bogacki – 0,930 kg
III miejsce – Oliwier Woźniak – los szczęścia
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez MGOKiBS oraz PZW Mogielnica! Dziękujemy PZW Mogielnica za koordynację zawodów, ufundowanie nagród rzeczowych oraz poczęstunek.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów na naszym FB.