Jakich lasów chcemy w Nadleśnictwie Grójec?

Do 8 lipca do końca dnia trwają konsultacje społeczne dotyczące lasów Nadleśnictwa Grójec. Możesz zabrać głos w kwestii tego, jak powinny być przez kolejne 10 lat zarządzane lasy w okolicy miejscowości i gmin takich jak Grójec, Warka, Mszczonów, Nowe Miast nad Pilicą, Mogielnica, Jasieniec, Pniewy, Belsk Duży, Błędów, Tarczyn, Prażmów i Chynów. Mapę z zasięgiem Nadleśnictwa znajdziesz TUTAJ.

  • Które lasy są najważniejsze dla mieszkańców?
  • Jakie miejsca trzeba chronić ze względu na cenną przyrodę?

Zobacz nowy Plan Urządzenia Lasu i powiedz, czy coś w nim zmienić.

Do 8 lipca napisz, co myślisz na: rdlp@radom.lasy.gov.pl (w temacie wpisz: Konsultacje PUL Grójec).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapisz się na spotkanie informacyjne w piątek 28.06 o godz. 18:00 – opowiemy, jak przygotować wniosek i odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Czego dotyczą konsultacje?

Konsultowany jest Plan Urządzenia Lasu, to dokument, który określa, co wydarzy się w lasach Nadleśnictwa Grójec przez kolejne 10 lat. Są w nim informacje np. w którym miejscach prowadzone będą wycinki, a także o planowanych działaniach na rzecz ochrony przyrody.

Sam konsultowany dokument może wydawać się dość skomplikowany, ale zabranie głosu w konsultacjach nie musi takie być! Możesz skorzystać ze wzorów wniosków dostępnych poniżej.

Dla osób zabieganych dostępny jest podstawowy wzór wniosku – możecie wpisać w nim fragment lasu, który jest dla Was szczególnie ważny i chcecie, żeby podlegał większej ochronie przed nadmiernymi wycinkami.

Dla osób, które mają trochę więcej czasu przygotowaliśmy też wzór wniosku z bardziej zaawansowanymi uwagami przyrodniczymi.

Wybierz wzór wniosku, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Jeśli masz czas dopisz do niego swoje własne pomysły i uwagi. Gotowy wniosek wyślij do 8.07.24 do RDLP Radom na adres: rdlp@radom.lasy.gov.pl.

Konsultacje organizowane są przez Lasy Państwowe. Ta strona i wzory wniosków zostały przygotowane przez Fundację Lasy i Obywatele.

PRZEŚLIJ KOPIĘ WNIOSKU TEŻ DO NAS na adres kontakt@lasyiobywatele.pl

Jako Fundacja Lasy i Obywatele staramy się wspierać lokalne społeczności, które chcą zaangażować się w konsultacje społeczne dotyczące lasów. Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli podzielisz się z nami Swoim wnioskiem – dzięki temu będzie nam łatwiej oszacować, ile osób zaangażowało się w konsultacje. Z chęcią porównamy też wnioski i sprawdzimy, jakie tematy były dla mieszkańców i mieszkanek najważniejsze.

Twój głos jest potrzebny! Dokładne informacje i ankieta dostępna na stronie : https://lasyiobywatele.pl/grojec?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR1dJX63iu4F_KlCkyhTeG3NGvANuDX1doLkDARLfDYwPwT8EnYKmwCoY4E_aem_XrzniJEnr2g-olzHXgLjvQ&sfnsn=wa